Luxembursko zdolalo Lichtenštajnsko v slovenskej skupine

17.06.2023 Celý región

Bratislava 17. júna (TASR) - Futbalisti Škótska zvíťazili v sobotňajšom zápase A-skupiny kvalifikácie ME 2024 na ihrisku Nórska 2:1. V dueli triumfovali po tom, ako gólmi v 87. a 89. minúte otočili skóre z 1:0 na 1:2. Hráči Luxemburska zvíťazili v "slovenskej" J-skupine nad Lichtenštajnskom 2:0. V treťom stretnutí dosiahli svoje prvé víťazstvo, po ktorom majú 4 body a o skóre sú priebežne na 3. mieste tabuľky za slovenským tímom. Ten čakal o 20.45 SELČ duel na Islande.

Reprezentanti Luxemburska rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase, keď svoju hernú prevahu potvrdili aj gólmi. V 59. minúte sa presadil Danel Sinani a v 89. spečatil triumf domácich Gerson Rodrigues. Hráči Lichtenštajnska prehrali aj vo svojom treťom zápase a so skóre 0:13 figurujú na poslednom 6. mieste skupiny. Práve oni budú ďalší súper Slovenska, duel vo Vaduze je na programe v utorok 20. júna o 20.45 h.

Čierna Hora hrala v G-skupine s Maďarskom bez gólov. Remíza sa zrodila aj v druhom súboji "géčka" medzi medzi domácou Litvou a Bulharskom. Pre oba tímy sú to prvé body v kvalifikácii, naďalej sú však na chvoste päťčlennej skupiny.

Litva - Bulharsko 1:1 (1:1)
Góly: 15. Girdvainis - 27. Petkov, ČK: 17. Lasičkas (Litva)

Luxembursko - Lichtenštajnsko 2:0 (0:0)
Góly: 59. Sinani, 89. Rodrigues. Rozhodoval: Derevinskyj (Ukr.), ŽK: Jans, Chanot - Luchinger, Malin

Luxembursko: Moris - Marvin Martins (90.+1 Dzogovič), Mahmutovič, Chanot - Jans (46. Bohnert), Barreiro, Martins Pereira, Thill (46. Rodrigues) - Borges Sanches (90.+2 Rupil) - Curci (46. Olesen), Sinani

Lichtenštajnsko: Buchel - Beck, Traber, Malin - Meier (55. Netzer), Hasler (24. Wolfinger), Luchinger (75. Hofer), Sele, Goppel (75. Wolfinger) - Saglam (55. Yildiz), Salanovič